FILM & HUDBA FOODPORN ROZHOVORY

GASTRO RAP. O životě kuchaře, pádu i vzestupu.

Tomáš Franek (29let) je kuchař a je důkazem, že když se chce, všechno jde. Jeho životní příběh je o životě na ulici i drogách. Také ale o síle, která ho ze všeho dostala a nyní vaří na pozici zástupce šéfkuchaře v Buddha Baru a spolupracuje na projektu FOOD ADDICTORS, což bude první GASTRO RAP PROJEKT, pod který se podepíše i Zdeněk Pohlreich.

„Kuchyně je můj život. Prostředek, který mě živí a díky kterému si můžu plnit sny. Rap je životní styl, moje druhé já a zároveň u mě funguje jako filtr.“

Tomáš Franěk, alias FenixFlame, vyrůstal v Uherském hradišti. V 20 letech se ale vydal do Brna, kde se chtěl dostat k lepší pracovní příležitosti a zlepšit své kuchařské dovednosti. Bohužel ale nezažil jen gastronomický růst, ale i životní pád. Začal si zahrávat s drogama a dokonce je i prodával. Bohužel jak už to bývá, brát drogy je špatné a tak Tomáš přišel o práci i bydlení a skončil na ulici. V Brně pak dlouho nezůstal a šel dál. Na řadě byla práce kousek od Ostravy a zaměstnání v Hotelu. Tam si čistil hlavu a přemýšlel co dál. Stále měl ale přístup k drogám a občasné výlety mimo realitu stále provozoval.

Do Prahy nikdy nechtěl, ale nyní v 29 letech je čistý a pracuje už nějaký rok v Praze. Je to neuvěřitelné, ale jeho láska k vaření a touha mu pomohla dostat se z ulice i z drog a nyní pracuje jako zástupce šéfkuchaře v Buddha Baru, o čemž může mnoho kuchařů jen snít. Nejraději Tomáš vaří a miluje českou klasiku, ale baví ho i fusion a moderní gastronomie.

„Když spadnu tak vstanu a budu ještě silnější“

A co ten Tomášův rap? Je to jeho druhé já. Slouží jako filtr pro jeho příběh, myšlenky, pocity. 12 let píše texty, které jsou jeho zpovědí. Jeho příběh chce sdělit více lidem a třeba tím i někoho motivovat. Motivovat a odradit od cesty drog. Album 360 je příběh od jeho temného období až do současnosti. Proč 360 a ne 180 stupňů? Protože se prý nezměnil úplně na někoho jiného, pořád je stejný, jen změnil myšlený a přístup k životu.

Právě maká spolu se šéfkuchařem restaurace Divinis – Hanzem Kratochvílem alias Van Handem na speciálním projektu FOOD ADDICTORS. Kluci neváhali a oslovili Zdeňka Pohlreicha, kterému se nápad na GASTRO RAP natolik líbil, že od něj získali plnou podporu v realizaci i zviditelnění. Zdeněk si od prvního gastro rapu slibuje oslovení generace kuchařů. Projekt se jmenuje FOOD ADDICTORS a album ponese název ALA CART. Jeho cestou chtějí veřejnost seznámit s prací kuchařů a nahlédnout pod pokličku. Více info o projektu ale nyní nebude prozrazovat. V lednu a únoru se bude album finalizovat a snad v březnu to celé uvidíme a uslyšíme.

A co vše má vytetovaného? Nápis na krku, na pravé ruce mikrofon, karty, hlavu ženy, kostky s daty, hlava býka, plameny, v podpaží na každé ruce křídlo. Rozhodně nekončí a v plánu je ještě mnoho inkoustu pod kůží.

youtube chanell FENIX FLAME
facebook FENIX FLAME
instagram cheffenixflame

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.