MAGAZÍN

Nejlepší americké hororové seriály

American Horror Story – Šance, že jste ještě o American Horror Story neslyšeli, je poměrně malá. Vlastně spíše nulová. Ovšem mohlo se stát, že někdo z vás byl v kómatu, právě se probral a pár důležitých věcí… jako třeba nejlepší hororový seriál poslední doby, mu unikl. Takže speciálně pro tvou informaci, tím seriálem je AHS. AHS má několik sérií s tím, že každá je o úplně něčem jiném. Herci jsou sice víceméně stejní, ale pokaždé hrají jiné postavy, děj je zasazen do jiné doby a do jiných míst. A tak si v první sérii (Murder House) můžeme užít rodinku, která se nastěhuje do domu, kde se stalo spoustu podivných úmrtí a kde pořádně nepoznáte, kdo je mrtví a kdo ještě žije. V druhé (Asylum) se podíváme jak to vypadalo v roce 1964 v blázincích v USA a že to vůbec nebylo milé, protože pacienti byli používání k různým pokusům, většinou ani nebyli blázni a ti co blázni byli, tak v sanatoriu nikdo nedržel. Ve třetí (Coven) se mrkneme jak si v dnešní době žijí čarodějnice, ve čtvrté (Freak Show) jaké to bylo přidat se ke kočovnému panoptiku zrůd, když jste měli dvě hlavy nebo třeba měli vousy a zároveň vagínu. V každém díle se dozvíte něco nového a nebudete se moci dočkat dílu dalšího.

True Blood – Když už jsem začala s AHS a nasadila tedy laťku značně vysoko, budu v tom pokračovat s dalším skvělým seriálem, kterým True Blood bez pochyby je. Máte rádi upíry a jinou nadpřirozenou havěť? Tak to bude milovat i Bon Temps, městečko v Louisianě. Upíři už nemusí držet svou existenci v tajnosti, protože v Japonsku vymysleli syntetickou krev (True blood), která upíry nasytí a udrží při životě, takže už nemusí lovit a zabíjet lidi. Avšak lidská krev pořád chutná o poznání lépe. A co teprve vílí krev! Co? Že mezi námi žijí také víly? A co takový vlkodlaci a… nebudeme předbíhat, protože jinak by vás seriál už ničím nepřekvapil. Nenechte se odradit prvními díly, které i mě přišly poněkud nudné a další série vás zajisté nezklamou! Případné další lákadlo? Kromě hororu je to také erotické fantasy – skoro v každém díle kozičky a prdelky zaručeny! A určitě jste občas přemýšleli, jak asi vypadá sex s upírem (a nemyslíme upíry ze Stmívání), že?

Bite Me – Necháme za sebou čarodějnice, duchy, upíry i blázinec. Máte rádi zombíky, toužíte po nějaké té apokalypse? Jeff, Mike a Greg většinu času sedí u počítačových her a mnoho lidí by je asi mělo za nerdy. Jenže pak vypukne zombie epidemii a právě oni mají z počítačových her alespoň nějaké znalosti a informace o tom, jak zombíky zabít. Seriál spadá zároveň i do žánru komedie, takže se nesmí brát zase tak vážně.

Photo © Machinima.com

Ostrov smrti – Na seriál mě nalákal popisek s tím, že seriál má 13 epizod a v každé bude zavražděna alespoň jedna postava. Seriál mi hodně připomínal filmy jako je Vřískot, Tajemství loňského léta a podobné vyvražďovačky – které mám ale ráda. A o co jde? Před sedmi lety bylo na ostrůvku poblíž Seattlu zabito sedm lidí. Stalo se. Nyní krásný pár – Henry a Trish (která má dost zazobané rodiče) plánují svatbu. A svatba bude právě na ostrůvku, který se na pár dnů, kdy budou probíhat svatební přípravy, zaplní všemi možnými rodinnými příslušníky a přáteli právě Henryho a Trish. Jenže pak se zjistí, že skoro každý zde má své tajemství. A pak začnou postupně umírat…

Redaktorka: MOgirl NYX

Sdílením nás podpoříte: