FOTOSETY

OTESTOVALI JSME: 4 pražské kavárničky, kde vám udělaj to nejlepší kafe!

Káva je závislost. Milujeme kávu. Milujeme dobrou kávu. Milujeme kvalitní kávu. A tu dělají v kavárnách, který jsme v průběhu prosince navštívili a testovali. A tady jsou vítězové. Nevítěze nezveřejňujeme. Buď měli špatný den anebo my divný chutě.

MAMACOFFEE (VÍTĚZ TESTU!)

Jiřího z Poděbrad, Londýnská, Sokolovská a Vodičkova
www.mamacoffee.cz
Mamacoffee není jen kavárna, ale i pražírna kávy a pod mamacoffee spadá kaváren hned několik. Impulzem pro založení mamacoffee byla majitelova cesta do jižní Etiopie v roce 2007. První vlastní kavárnu v pražské Londýnské ulici a pražírnu kávy formálně otevřeli o rok později, tedy v roce 2008. Založili tak jednu z prvních pražíren výběrové kávy a nejstarší férovou pražírnu ve střední Evropě. A právě díky ní zaručují čerstvost kávy, kterou každoročně vybírají z posledních sklizní drobných farmářů.

COFFEE ROOM.

Vinohrady
www.coffeeroom.cz
Kavárna, kde je vidět péče a starostlivost. Za kávu si připlatíte, ale ne o moc a výsledek stojí za to. To je prostě poznat. Vybraná káva vás prostě rozhodně nadchne. Jenže kdo má rád i něco sladkýho – respektive sladký bomby – tak dělaj i věci jako Horká čokoláda s Baileys a marshmallows. Kromě kávy je zde na výběr i dost chuťovek, což sice nehodnotíme, ale bonusovka to je. Někdy bývá narváno a v zimě fouká od dveří, takže při cestě kolem doporučujeme jako kávu s sebou a nebudete litovat!

SUPER TRAMP COFFEE

Národní třída
fb.com/supertrampcoffee.cz
Na kavárnu byste asi jen tak nenarazili, je trochu schovaná, její objevení, respektive ta káva, jste-li poblíž, stojí za to! Najednou z ruchu centra utečete do zákoutí, kde sice někdy hraje až moc nahlas hudba, ale to se dá díky výborné kávě přežít. Posezení není na dlouho, tedy pokud si vůbec sednete.  To je úděl malých kavárniček. Kávu si vychutnáte i do kelímku s sebou, které mají mimochodem vyrobené z obnovitelných zdrojů a to konkrétně z přírodních vláken cukrové třtiny.

ANTHILL (NEJZAJÍMAVĚJŠÍ!)

Americká
anthillprague.cz
Unikátní vietnamská kavárna, která oslní zajímavým příběhem a neuvěřitelně milou obsluhou. Je to hodně jiné a nám se to líbí a budeme se sem vracet! O tom, že je to u nich jiné, vypovídá i jejich info na stránkách, kde najdete celou historii kavárny i to, čím se řídí, jako například to, že chtějí lidem připomenout hodnotu lidských vztahů. Kavárna slouží jako místo pro setkávání a i když přijdete sami, vždy si budete mít s kým popovídat. Samozřejmě nad hrnkem výborné kávy. Oproti předchozím kavárnám je zde totiž opravdu velký prostor

Sdílením nás podpoříte: