MAGAZÍN

Láska na špagátku: Občas se dočtete, že v BDSM komunitě se vyznává volná láska. Blbost. Lásku je nejlepší svázat dokud to jde.

Samozřejmě si vystačíte s páskem, kutilové s gafou a ti zkušenější třeba s koženým provazem. Pak je tu ale vyšší dívčí – japonská provazová bondáž známá jako shibari.

Na rozdíl od bondáže v pornu ve stylu “svázat a vojet” je shibari o dost sofistikovanější. Jde tu o estetiku a zároveň o důvěru, respekt, kontrolu, bolest, ponížení a samozřejmě i vášnivou erotiku.

Někteří chytráci se učí vázat podle YouTube a pak zkriplí nejednu chuděru přiskřípnutým nervem. To v lepším případě. Špagátem můžete někomu fakt ublížit, proto je nejlepší a nejbezpečnější způsob, jak se shibari naučit, zajít si na workshop k někomu, kdo to opravdu umí.

Doporučuju riggerku (= ta, která váže) EdnuEdna patří mezi stálice v evropské shibari komunitě. Kromě výuky shibari vystupuje na mnoha akcích (fotka nahoře je její prácička), pořádá přednášky, organizuje tematické akce a zahlédnout jste ji mohli i v médiích.

Edniny workshopy se konají pravidelně a pro různé úrovně pokročilosti. Mrkněte na termíny i bližší info nebo Edně rovnou napište na edna@hell.cz.

Kde sehnat ty správné provazy?

Sehnat vhodné provazy je často oříšek. Proto Edna nabízí provazy od italského riggera Andrea Ropese. Tahle japonská asanawa (juta) v délce osmi metrů a šířce šesti milimetrů se kupuje syrová v Japonsku, v italské Bologne ji upraví, aby se z hrubého špagátu stal milý a příjemný shibari provaz a hotové kousky putují do Prahy. Objednáte je taky na edna@hell.cz.

Shibari na vlastní oči

U nás se pravidelně konají shibari akce. Největší z nich je Rope Spirit, který se koná dvakrát do roka. Není to žádná amatéřina. Na stagi vystupují nejlepší domácí i světoví riggeři. Pokud si vás shibari už omotalo kolem prstu, zapište si datum dalšího Rope Spiritu 19. 1. 2019.
(zdroj textu a více info na www.bugshop.cz)
Sdílením nás podpoříte: