MAGAZÍN

Rick Genest, známý jako ZOMBIE BOY, spáchal sebevraždu

Ve středu 1.8.2018, týden před 33 narozeninami, našli tělo Ricka Genesta v jeho bytě v Kanadě. O jeho smrti informovala nejširší veřejnost jeho kamarádka Lady Gaga, která na twitter napsala: „Zpráva o sebevraždě mého přítele Ricka Genesta, Zombie Boye, byla více než devastující. Měli bychom pracovat tvrdě, abychom změnili naši kulturu. Měli bychom dostat duševní zdraví do popředí a oprostit se od předsudku, že by se o něm nemělo mluvit. Pokud trpíte, zavolejte přátelům nebo rodině. Musíme se navzájem chránit,

Kdo byl Rick Genest?

Narodil se 7.8.1985 v LaSalle a živil se jako umělec, herec a model. S tetováním začal v momentě, kdy mu lékaři v 15 letech našli nádor na mozku a dle lékařů měl před sebou jen 6 měsíců života. Právě v té chvíli našel lásku k tetování. Mimochodem nádor se nakonec po jedné operaci podařilo odstranit bez komplikací.

Operace se sice podařila, ale prostě už jsem dosáhl toho uvědomění, že život netrvá věčně. Chtěl jsem si splnit svůj sen. Chtěl jsem být potetovaný.

V 19 letech už měl celé tělo pokryté tetováním. Byl v několika kampaních a objevil se v nespočtu magazínů. Dokonce si zahrál ve filmech i seriálech. Vidět jste ho mohli i ve filmu s Keanem Reevesem “47 Rhoninů”

Sebevražda?

Není výjimkou, že talentovaní, chytří a na první pohled silní lidé si vezmou život sami. Dle mě, článek píši já Monika, která trpím maniodepresí, to nejde ovlivnit. Ale jedno vím, kdo si dokáže sám vzít život, je nesmírně silný, já jsem to zatím, což je evidentní, nedokázala a pokusy jsou jen zoufalé volání o pomoc, o kterou stejně nestojíme.

Sebevražda (latinsky suicidium, výraz odvozený od sui caedere, tedy zabít sám sebe) je čin, kterým člověk úmyslně zapříčiní vlastní smrt. „Z psychologického hlediska je sebevražda agresí obrácenou proti sobě. Lze si však představit i jiné psychologické mechanismy včetně projevu zoufalství, existenciální tísně a neschopnosti dál žít.“ Příčinou může být deprese, bipolární porucha, schizofrenie, alkoholismus, narkomanie aj. Svou roli nezřídka hrají i stresové faktory, jako například finanční potíže nebo problémy s mezilidskými vztahy.”

Sebevraždou ukončí svůj život přibližně 0,5 % až 1,4 % lidí. Na přelomu let 2008/2009 byla sebevražda globálně desátou nejčastější příčinou úmrtí, přičemž ročně takto zemře zhruba 800 000 až milión lidí; úmrtnost je tedy 11,6 na 100 000 obyvatel ročně. Od 60. let 20. století do roku 2012 vzrostl počet sebevražd o 60 %;výrazné zvýšení bylo zaznamenáno zejména v rozvojovém světě. Na každou sebevraždu končící smrtí připadá 10 až 40 pokusů o sebevraždu.

Sebevražda je v ČR nejčastější příčinou nepřirozeného úmrtí. Mnohem častěji (80 % případů) sebevraždu páchají muži. V roce 2012 se v Česku zabilo 277 žen a 1 370 mužů, v roce 2013 pak 332 žen a 1 408 mužů. Podle odborníků je tento poměr způsoben zejména tím, že muži jsou v této činnosti důslednější. Pokud se k takovému kroku rozhodnou, čin skutečně vykonají. Volí přitom střelnou zbraň nebo oběšení, kde je šance na záchranu velmi malá. Ženy oproti tomu přistupují spíše k předávkování léky a lékařům se daří je zachránit. Většinou se jedná o sebevraždy demonstrativní, podle statistik ženy takové pokusy dělají 4× častěji než muži. Nejčastěji k tomuto činu přistupují lidé mezi 45 a 50 lety, nejčastějším způsobem je oběšení.

Zdroj photos

 

 

Sdílením nás podpoříte: