MAGAZÍN ROZHOVORY

dj Black Angelika: Z Ministerstva za djský pult!

Členka římskokatolické církve, Black Angelika, má 34 let, bydlí v Praze a má v piči jako Karel, což je její kocour, který má vlastní instagram. Jinak je to vystudovaná inženýrka ekonomie a než se z ní stala djka, byla na Ministerstvu vnitra jako ředitelka odboru kabinetu ministra. Nyní podniká a věnuje se djingu. A nově i hraní na piano. Black Angelika je dvorní djka Maniaka. A věčně mu nezvedá telefon.

5 slov, která vystihují tvou tvorbu: Fucking new fresh rap music

Co jsi dělala, než ses dostala k hudbě?
Po studiu na vysoké škole jsem nastoupila na Akademii věd jako manažer projektů a grantů. Moje další zaměstnání bylo na Krajském úřadě Středočeského kraje v Praze, kde jsem působila jako šéfka kanceláře hejtmana a poslední 3 roky jsem byla na Ministerstvu vnitra jako ředitelka odboru kabinetu ministra. Takže profesně se dá říci, že jsem byla státní úřednice.

A jak ses dostala k hudbě?
K hudbě mě přivedl Dj Diskoték z Brna. Rok a půl zpátky se rozhodoval, zda mi k narozeninám jako dárek pořídí stolní fotbal nebo controller. A nakonec se rozhodl pro controller a to byl hlavní spouštěcí mechanismus pro moje hraní. S oblibou to on sám dnes hodnotí jako butterfly effect. Něco tak malého jako je darování controlleru Angelice (myšleno motýlí křídla), může v konečném důsledku vyvolat tajfun v podobě z úřední kanceláře rovnou za dj pult. O hudbu jsem se vždy zajímala, ať to byla hudba 80`s nebo 90`s let, ale rap je samozřejmě základ, ten mě baví ze všeho nejvíc. No a potom je to rapová kultura, ve které se pohybuji a mám v ní  mnoho kamarádů a známých.

Bylo hodně těžké se vše naučit?
Podle mě je každá nová činnost z počátku těžká. Jestli se učíš na státní zkoušky, na hudební nástroj nebo jazyky, tak vždy je to ze začátku dřina. A když se to potká s chtíčem, houževnatostí a pílí, tak přijde moment, kdy člověk na sobě cítí progres.  Z vlastní zkušenosti vím, že pokud dělám něco, co mne baví jako je djing a těší mě to, tak cesta k poznání a nauce je mnohem snazší a jednodušší. Plus je potřeba mít pro to trochu vlohy nebo talent.

Jaký byl tvůj první set? Pamatuješ?
Můj první set byl geniální, už jen z toho důvodu, že je tam doposud jeden z mých nejoblíbenějších tracků od XXTentacion Look at me!


Kolik ženských djek je – myslím těch dobrých – a jak se na to lidi koukají, neříká se, že to dělají, jen aby se líbily?
Nechci hodnotit, kdo je u nás dobrá a kdo špatná djka. V Čechách jich je určitě několik a všechny je ani neznám. Popravdě to ani nesleduji. Pokud má někdo svůj osobitý styl a dobrou selekci tracků, tak si svoje posluchače a fans najde celkem snadno. No, a pokud se někdo věnuje djingu jenom jako zástěrka pro seznamování, tak je to přinejmenším vtipné.

Čím jsi tedy jiná než jiné djky?
Těžko se mi odpovídá na tuto otázku. To by měli zhodnotit asi ostatní, v čem se odlišuji. Podle mě, selekcí tracků a osobností. Jsem hypebeast žijící v Čechách. A je to venku!

Co posloucháš, kde čerpáš inspiraci?
Hodně sleduji novou rapovou hudbu, hlavně ze zahraničí. Většinou ve mě hudba musí vyvolat určité emoce, abych věděla, že si mi to líbí. Při výběru hudby dávám na svůj instinkt a vlastní vkus. Občas si udělám vlastní mixy a devizou toho je, že jsou jen z aktuálních rapových tracků.  Pro mě je track měsíc starý už natolik neaktuální, že ho na shows z tohoto důvodu nepouštím. Denně vychází kvantum kvalitní skvělé hudby a mě by bylo líto, to lidem na shows nepouštět a neukazovat jim třeba nové neobjevené a ne tolik známé tracky.

Co jsi poslouchala jako teen za hudbu?
Jako malá jsem po vzoru rodičů poslouchala zahraniční hudbu typu STING, MADONNA, Eurythmics, Haddaaway. V osmdesátých a devadesátých letech to byla tehdy populární moderní hudba. Vzpomínám si, jak si rodiče koupili první hi-fi věž na cd a každou sobotu ráno u nás doma hrála hudba. Bylo to moc fajn. Moderní a fresh. Jako teen jsem poslouchala klasické rnb a hip-hop. Třeba EPMD, NAS, Puf Diddy, Notourious BIG, Destinys Child, G-Unit, Big Punisher a takhle bych mohla jmenovat do nekonečna.

S kým jsi už spolupracovala a co chystáš?
Máme za sebou Husky Tour s Maniakem. Po celou dobu působení jako djane jsem měla tu čest zahrát si na akcích se S. Barracudou, Mc Geyem, Yzomandiasem, Calinem a samozřejmě s celou crew PSH.

Jsi tedy první biggboss girl?
Ano, jsem první žena v biggboss labelu jako dj. Je to pro mě čest být členem této legendární crew. Moc si toho vážím, že mě kluci vzali mezi sebe. Možná jsem původně zapomněla zmínit, že mezi hudbou, kterou jsem jako teen poslouchala, byli i PSH.  Třeba Orionovo Teritorium miluju nebo track Praha. Vladimír518, Mike-T jsou skvělí!

A jak ses dostala konkrétně k Maniakovi?
Maniak mě sbalil na svém prvním křtu v Praze a od té doby jsme neustále v kontaktu. Takhle jednoduše jsme k sobě přišli.

Na někoho kdo tě nezná, můžeš působit drsně, řekla bys to o sobě?
Určitě si nebuduji na veřejnosti nějakou jinou tvář než tu, kterou mám ve skutečnosti. Dá se říci, že jsem se trochu nakazila drsnějším humorem od Maniaka, ale to tak v životě je, že Tě ovlivňují lidé, které máš kolem sebe a naopak. Čili já to nečtu jako drsnost, ale jako styl humoru, který je mi blízký. Co o sobě vím a vlastně si toho na sobě i vážím, je upřímnost. Upřímnost sama k sobě i k ostatním!

Kdy jsi začala s kérkama?
Moje první tetování bylo ve 30 letech. Je to název “Pokora” na levém zápěstí s daty mého narození a úmrtí otce. Tetování značí přesně strávený čas s tátou tady na zemi. Další tetování je ze 2/3 mého těla na levém boku a je to Archanděl Michael s ďáblem. Je to biblický výjev, pro mě má význam v tom, že dobro vítězí nad zlem. Další tetování mám na levé ruce od ramene dolů – jsou tam andělé, kteří jsou v prostředku propojeni křížem k lebkám až na hřbet  levé ruky. Já vždy s oblibou říkám, že moje tetování je obrazem duše na těle, kdy vím, že tělo tady nebude věčně, ale duše ano. S tím hodně souvisí moje víra. Jsem členkou římskokatolické církve v Nebušicích. Stejně jako moje první tetování ve 30 letech, přišel i můj první křest v kostele a po 1,5 roce strávených na  hodinách katecheze i biřmování.

Co na tvá tetování říkají v církvi?
V Římskokatolické církvi se modlíme a vzájemně si pomáháme. Na předsudky o tetování a jiných věcech tam není čas ani místo.

Co vše má vytetovaného?
Co se týká ještě tetování, tak se pomalu ale jistě začínám dostávat do fáze, kdy si nechávám tetovat krk, i když bylo toto místo pro mne tabu. Zatím ho mám jen na zadní části, kde je červenočerný smrtihlav. Ale z levé strany se po něm už mírně šplhá další anděl. Tak uvidím, jak to bude pokračovat dál.

Redaktorka Monicorn.cz (rozhovor z tištěného časopisu z 10/2018)
photo Monicorn.cz / support queens.cz

 

Sdílením nás podpoříte: