MAGAZÍN ROZHOVORY

Vít Hilenka: Krejčí, který lítá po světě a učí šít zaměstnance Levisu

Vít Hilenka, kromě toho, že je úplný hovado, je krejčí. Lítá po světě a učí zaměstnance Levisu šít a buzeruje je, aby dodržovali standardy firmy. Jaká je dle něj ideální žena, jaká byla jeho první kérka a jaké má plány do budoucna? Dozvíte se v rozhovoru, který s ním udělala  Tereza Taišlová.

Proč zrovna šití, kde to všechno začalo, jak jsi k tomu vůbec přišel?
Vždycky jsem byl docela kreativní, a když už jsem začínal mít v Levisu po krk zákaznickýho servisu a lidí, tak přišli s projektem, kterej se jmenuje Levis Tailorshop a já si řekl, že bud´ to zkusím anebo odejdu a od tý doby se vezu. Překvapuje mě, kam až mě to dostalo, s kým vším jsem spolupracoval a na jakých projektech jsem se podílel.

Čemu dalšímu se věnuješ?
Když mi zbyde nějakej ten čas, tak se rád projedu na kole, něco vyreju do dřeva nebo lina anebo si něco rozlámu na skatu.

Buduješ svojí vlastní značku, je to tak? V jaké jsi právě teď fázi?
Trošku s tím laboruju no, funguju hlavně přes instagram, kde mě každej může najít jako tomahawk_custom_denim a celý to stojí na zakázkové customizaci vyšívání, je to jako tetovaní. Zákazník mě zkontaktuje, vymyslíme spolu návrh a já ho vyšiju. Vždycky pro mě bylo důležité aby věci co dělám a nosím měly něco navíc, něco osobitějšího a přesně to se snažím nabídnout i svým klientům. K tomu ještě pracuju s prémiovým denimem a šiju z něj kimona, zástery a vesty.

„Každej at´ si dělá co je mu po chuti, jen mi přijde úsměvný nechat si v 18 letech pohandpokovat půlku obličeje, protože “Lil Peep”.“

Jaká byla tvá první kérka?
Hehe, moje první kérka byl klasickej cliché nápis na hrudníku ”believe in yourself” byla to úplná blbost, ale naštěstí to není “only god can judge me” že jo… Neodsuzuju nic, každej at´ si dělá co je mu po chuti, jen mi přijde úsměvný nechat si v 18 letech pohandpokovat půlku obličeje, protože “Lil Peep”.

Řešíš nějakým způsobem svou osobní seberealizaci?
Snažím se dělat si plán a uspořádat si věci, jak pracovní tak osobní, ale většinou tak do týdne letí z okna.

Holky zkérovaný nebo radši ne?
Tahle otázka je těžká. Podle mě je to hrozně individuální, některým holkám sedí čistota, jiným zase kérky, každopádně ani jedno z toho není podmínka. V první řadě ve mě musí probudit ten správnej “hlad” jestli mi rozumíš.

Máš nějaký svůj ženský ideál?
Můj ideál je takovej co mě snese. Což vyžaduje velkou dávku inteligence, vtipu a tolerance.

Jakou posloucháš hudbu?
V poslední době poslouchám až překvapivě hodně rapu, jinak od Stray from the path až po Toma Pettyho, takže prakticky všechno co mi nějak dává smysl. Miluju dobrej beat, dobrej text, ale taky dobrý kytarový sólo nebo bicí, čím jsem starší, tím míň se žánrově vyhraňuji.

Co děláš ve svém volném čase a jak by vypadal tvůj ideální den?
Vstát v 11 hod., udělat si pořádný kafe, sejít se s přáteli a zajít si na oběd, něco málo ušít, vydělat peníze a dát si další kafe. Večer jít na koncert, přiopít se a padnout ve 2 ráno po držce do postele. Ráno se vzbudit a prožít další den kompletně jinak. Nemám rád stereotypy, i když jsem bohužel tak jako většina z nás jejich velkou oběti.

Máš nějaké sny nebo plány do budoucna?
Snů mám hodně, plánů už méně. Některé jsou pracovní, některé pošetilé a jiné zas absurdně romantické. S realizací těch dvou posledních mám trošku problém.

Poslední, nějaký vzkaz čtenářům?
Všem bych přál at´ dělaj co je baví a osvobozuje, neprokrastinovali s tím tak jako já a nesrali na to, měli vedle sebe svoji múzu, co jim vždycky přinese do života ten správnej drive a podporu. Protože to je podle mě právě to co lidi tím nejlepším způsobem dokáže posouvat den po dni, peace.

Photo: dodaný achiv Vít Hilenka

Sdílením nás podpoříte: