MAGAZÍN

Na Mighty Sounds premiérově metalcore While She Sleeps!

Mighty Sounds bezpochyby patří mezi nejlepší a největší české fesťáky. Ačkoliv se původní dramaturgie převážně orientovala na SKA, Reggae a Punk, posledních pár let Mighty jednoznačně přitvrdilo. Mighty Sounds je bezpochyby multižánrovým festivalem, který drží krok a nebrání se i novodobějším žánrům a kapelám. Časy, kdy se hudba přehnaně škatulkovala je pryč a to ví i organizátoři MS.

Letos pro nás pořadatelé přichystali řadu skvostů jako například metalcore While She Sleeps, ti se letos na festivalu ukáží vůbec poprvé. Deez Nuts nebo H20 jen potvrzují, že letošek bude opravdu tvrdě našláplý. Velikým očekáváním nejen pro fanoušky street punku jsou jednoznačně The Casualties, kteří sice nejsou na Mighty žádným nováčkem, ale poprvé na festu vystoupí s novým frontmanem, Davidem Rodriguezem z kapely Krum Bums.

Kořeny Mighty se ukazují u velmi širokého výběru Oi, Punk a Rockabilly scény –  můžeme se těšit na Turbonegro, Cockney Rejects, Los Fastidios, The Brains, The Rocket Dogz…. V programu také najdeme spousty domácích špiček jako Skywalker, kteří prožívají zlaté časy ve své kariéře, Gutalax, N.O.H.A. nebo Záviš.

Nesmíme opomenout Hip Hopovou, reggeae či folkovou scénu, protože výběr kapel těchto žánrů bude letos velmi bohatý! Můžeme se těšit na Fiddler‘s Green, Mal Élevé, The Skatalites, legendární Dog Eat Dog, The Original Wailers a spousty dalších.

Celý program letošní mighty naleznete na oficiálních stránkách festivalu www.mightysounds.cz

Sdílením nás podpoříte: