MAGAZÍN VIDEA

Report&video: Mighty Sounds 2019

Letošní Mighty Sounds se velmi vydařil. I když všichni bojovali s deštěm, nikdo se od dobré nálady nenechal odradit a buď nandal pláštěnky s holínkami a nebo dal panáka a ignoroval to. Nicméně kdyby tam byl někde stánek s holínkami, tak by byl během chvilky vyprodaný.

Všichni si užívali plno skvělých kapel, alkoholu, dobrého jídla a zábavy, třeba I ve formě sportu jako například volleyball, fotbal, stolní tenis atp… Ti, kteří spíše chtěli odpočívat po náročném dnu, mohli zalehnout do připravené chill zóny.

V pátek jsme mohli vidět partičku Clowns, která udělala velký „bordel“ na pódiu. Tedy hlavně zpěvák, který při svém výletu mezi fanoušky rozbil kabel od mikrofonu, který tedy poté praskal. Technici se nejdříve snažili vyměnit kabel, neúspěšně, a poté rovnou celý mikrofon s kabelem. Nicméně i to trvalo velmi dlouho a to do té doby, dokud zpěváka ostatní členové kapely neupozornili. Stevie Williams byl totiž tak rozpálený do své show, že co se dělo kolem něj úplně ignoroval. Vnímal jen svou kapelu, hudbu a fanoušky.

Dále jsme mohli vidět i německou kapelu Donuts, kteří dnes už hrají spíše rock. Dokonce i pódium bylo pro Ingo Knollmanna malé a tak seskočil dolů mezi fanoušky a pořádně to s nimi rozjel, což se už tak často nevidí a fanoušci to určitě ocenili. Ještě bychom neměli zapomenout na kapelu H2O. Troufla bych si i říci, že to byl hřeb pátečního večera. Jak šlo vidět, kapela hudbou přímo žije a tím dodala tu správnou atmosféru pro své fanoušky, kteří si to na maximum užili.

A teď chvíli o českých kapelách.

Jak jsme se mohli sami přesvědčit, tak v Česku máme dost kvalitních kapel. V sobotu jsme si mohli poslechnout například Brando’s Eyes, kteří si poprvé zahráli na Mighty Sounds a své nadšení dali taky velmi najevo, doufejme, že ne naposledy.

Další českou kapelu Skywalker nemusím snad ani představovat. Už dávno si získali  srdce fanoušků nejen po české republice, ale i po zbytku Evropy a na Mighty Sounds nehráli poprvé. Zaplnily celý Jameson stan a i když pršelo, fanoušky z vedlejších stanů to neodradilo přejít areál právě na tuto kapelu.

Večer jsme si mohli poslechnout jednoho z headlinerů a to While She Sleeps.

Bohužel s nimi nebyl zpěvák Taylor Lawrence kvůli nemocným hlasivkám. Nicméně ho zaskakoval zpěvák kapely Shvpes, Griffin Dickinson (pozn.syn zpěváka kapely Iron Maiden), což byla vice než dobrá volba, písničkám While She Sleeps dodal nový rozměr. A I když pro nás osobně to byl nejlepší koncert dne, ostatní si to možná nemysleli, jelikož odezva fanoušků nebyla taková, jakou by jsme u kapely těchto rozměrů čekali.

Bohužel Mighty Sounds je pouze třídenní hudební festival, který končil v neděli v nočních hodinách. Poslední den jsme měli šanci si poslechnout Bloodsucking Zombies From Outer Space a nebo melbournskou partičku Deez Nuts. JJ Peters jako vždy pózoval všem fotografům a velmi si to užíval. Komunikoval dokonce i se svými fanoušky před koncertem a ti rychlejší si mohli odnést i selfie. Je vidět, že celá kapela si fanoušků velmi váží a díky tomu je celá atmosféra koncertu vyjímečná.

Parta z New Yorku The Casualties nejsou žádní nováčci pro Mighty Sounds, a ti kteří jezdí pravidelně na každý ročník, mohou vědět, že si tam nezahráli poprvé a pravděpodobně ani naposled. Pro jejich fanoušky nestačil ani velký stan a plno jich stalo ješte všude kolem venku na dešti a užívali si poslední pařbu na Mighty Sounds. Kapela byla výborným zakončením večera a celého festivalu.

Abych to shrnula, Mighty Sounds byla opět jedna velká pařba doplněná kvalitní hudbou, rozmanitým výběrem jídla a pití a i když nemáte rádi stanování, Mighty za to stojí, i v dešti.

foto/video/report: Dzaneckova
www.mightysounds.cz

 

Sdílením nás podpoříte: