MAGAZÍN VIDEA

„Nemůžeme vystupovat, ale nevzdáváme to!“ dokument VOX BOX od Prague Burlesque

Hlavní hvězda Prague Burlesque Miss Cool Cat účinkuje v nejnovějším díle seriálu VOX BOX. Dokument odhaluje soukromí členů souboru, který kvůli epidemii přišel o několik desítek představení.

 

Prague Burlesque, to je dvanáct účinkujících v unikátní show, na které se stály fronty. Vystoupení ve vinohradském Royal Theatre byly pořád plné. Nebylo to jen divadlo, tanec, zpěv a komedie, ale všechno najednou. Barevné kostýmy, výjimečná show, působivý šarm, rozpustilá atmosféra, prostě burleska. Pokud jste tam byli, tak víte. Možná o ní slyšíte poprvé, protože se nikde nepromovala. Nemusela – představení byla vyprodaná a všechno šlapalo. 

Foto: Pavel Hejný

Pak někdo vypnul světla. Cvak. Nouzový stav. Tma. K dnešními dni Prague Burlesque přišli o padesát vystoupení a světlo na konci tunelu není. Kužely lamp vyhasly nejen na pražském pódiu, ale také ve Varšavě a v Krakově, kde soubor pravidelně vystupoval. Producent a konferenciér Sonny Vargas, hlavní hvězda Miss Cool Cat, drag queen Hayley the Strange, okouzlující Lady Mousellyca, zpěvačka Coca Valente, komik Lukáš Vychopeň, šest charakterních tanečnic Ritzy Dancers, choreografové, osvětlovači, barmani i uvaděči, těm všem se přestal točit svět. Show s názvem Supersonic Women inspirovaná soubojem odvážných žen v nadzvukových stíhačkách nyní čeká na obnovenou premiéru, která je zatím ohlášená na polovinu září. Do té doby bude jejich divadlo zavřené.

Ale burlesky to nevzdávají. Chtějí bavit, a tak v seriálu VOX BOX odkrývají soukromí jednotlivých členů. VOX BOX je kouzelná krabice, díky níž se můžeme podívat do hlavy každému, kdo si ji odváží nasadit. Postupně koluje od hlavy k hlavě a věrným fanouškům stejně jako nezasvěceným se odtajňují věci, o nichž se i za oponou mluvilo šeptem. Členové souboru Prague Burlesque se před svými diváky odhalují a současně doufají, že se zase brzy vrátí ke svým fanouškům.

„Celá burleska je také mnohem víc založená na kontaktu s publikem. Je tam spousta interakcí, improvizací s lidmi a to i mezi jednotlivými čísly. Už se na ně moc těšíme,” říká Miss Cool Cat.

Sdílením nás podpoříte: