MAGAZÍN

Nechte si vyrobit vibrátor s duší vašeho nebožtíka!

Cože? Vibrátor s duší nebožtíka? Ano! Jmenuje se „21 gramů“ a navrhl jej holandský designér Mark Sturkenboom. V čem je tento vibrátor natolik jiný, že jsme si na něj posvítili? Jeho zvláštnost tkví v tom, že do něj lze uložit 21 gramů popela nebožtíka. Těch 21 gramů není gramáž střelená jen tak od oka. Dle vědců totiž lidská duše při opouštění těla váží přesně zmíněných 21 gramů. 

Pokud se rozhodnete, že do takového uložení popela půjdete, počítejte s tím, že na zhotovení budete čekat zhruba 16 týdnů. Jde totiž o rozsáhlou ruční práci. „21 gramů“ slouží vdově jako “pamětní krabička”. Ta funguje také jako akustický zesilovač, když hraje píseň Nezapomeň na mě. Současně se skříňkou na vibrátor obdržíte i náhrdelník, kterým jako jediným odemknete skříňku. Dále zde najdeme i kapesník či prostor pro uložení kolínské vody, kterou nebožtík používal, a která jej bude vdově připomínat.

Vibrátor se skládá ze skleněných foukaných součástí a částí, které jsou pozlaceny 18 karátovým zlatem. Celý proces je kvalitní ruční práce.  Celková hmotnost vibrátoru i s příslušenstvím dosahuje až 2 kilogramů. Set lze objednat na stránkách ateliéru Marka Sturkenbooma. Vyvolávací cena se pohybuje kolem 9 800 USD (cca 176 400 Kč).

Těžko říct, kolik vdov využilo tohoto uchování nebožtíka pro intimní připomínku své lásky. Každopádně na to panují dost vyhraněné názory a převážně negativně mířené. V komentářích se objevují názory jako nechutné, trapné či dokonce nekrofilní.  Sama z toho mám rozporuplný pocit a nejsem si jistá, zda bych si nechala životní lásku uložit v této formě vzpomínky. Co jsem se dotazovala ve svém okolí, tak to většina označila jako neuctivé. Nicméně věřím tomu, že se najdou i vdovy, které do toho půjdou či muži, kteří si to po své smrti budou přát. Tak trošku bizardní, ale každému to, co mu vyhovuje.

A pokud byste si přeci jen nějaký ten vibrátor přály pořídit, doporučujeme začít klasikou. Inspirovat se můžete třeba ZDE

Zdroj fotky: 21 gramů – Mark Sturkenboom

Sdílením nás podpoříte: